قوانین و مقررات سایت

درود و سلام

قوانین سایت وکیل آنلاین

کاربر گرامی
قوانین سایت وکیل آنلاین برای استفاده از خدمات  این وب سایت تدوین گردیده، لطفا قوانین استفاده از آن را به‌ دقت مطالعه فرمایید. توجه فرمایید که  استفاده شما از این وب سایت به منزله موافقت شما با قوانین اعلام ‌شده برای استفاده از آن میباشد.

۱ ) شرایط عمومی

تمامی  خدمات این سایت ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

عضویت در این سایت بعنوان مشاور و ارایه مشاوره به کاربران مستلزم داشتن پروانه وکالت دادگستری یا فعالیت حرفه ای در یکی از زمینه های حقوقی _ مشاوره ای میباشد.
قبول عبارت « قوانین و مقررات را مطالعه کرده و قبول دارم » به منزله بررسی و پذیرش شرایط مندرج در این توافق‌نامه تلقی شده و بر مبنای ماده ۱۰ قانون مدنی برای کلیه اعضاء الزام آور خواهد بود.
راهنمای استفاده سایت و شرایط اشتراک کاربران جزیی از قوانین سایت میباشد و تمامی مشاورین و کاربران موظف به رعایت موارد مندرج در راهنما و شرایط اشتراک کاربران و قوانین عضویت میباشند. هر عضو صرفا از یک حوزه قضائی مجاز به ثبت نام میباشد و فقط می‌تواند یک پروفایل ایجاد کند در صورت ثبت نام مکرر یکی از پروفایلها بصورت تصادفی حذف خواهد شد.
درج تصویر اجباری است و استفاده از هر گونه تصویر دیگر ( اعم از لوگوی تجاری،عکس افراد دیگر، نمادهای مذهبی، … ) و یا عکس‌های با پوشش کم و نامناسب ( به استثناء همکاران فرامرزی )، خلاف مقررات سایت است و این گونه تصاویر بدون اخطار قبلی حذف خواهند شد.

۲ ) تعرفه و میزان حق المشاوره
عضویت کاربران عادی در سایت (( رایگان )) میباشد و فقط هنگام اخذ مشاوره است که کاربر هزینه حق المشاوره را پرداخت مینماید. هزینه حق المشاوره  تا آخر سال جاری بیست هزار تومان  می باشد.

۳ ) حق عضویت وکلا و مشاورین
عضویت وکلا و مشاورین در سایت (( رایگان ))میباشد .

۴ ) مشاوره حقوقی و پرداخت آنلاین
مشاوره در این سایت به منزله مشاوره در دردفتر وکالت وکیل میباشد ومسئولیت هر گونه سوء مشاوره و یا ورود خسارت به کاربران بر عهده مشاور میباشد.

۵ ) حفظ اسرار و اطلاعات کاربران
وکلا و مشاورین موظف به حفظ اسرار و اطلاعات کاربران هستند و ازافشای اسرار آنان که به هر نحوی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت خودداری خواهند نمود . در صورت عدم رعایت این امر مسئولیت هر گونه سوء استفاده بر عهده خود مشاور خواهد بود.
در راستای حمایت از حقوق کاربران عادی ، وکلا و مشاورین متعهد میگردند که در ارایه اطلاعات شغلی خود از قبیل پایه یک یا پایه دو بودن درجه وکالت ، درج عناوین علمی ( دکتری ، استاد تمامی ، استاد یاری و … ) نشانی و آدرس دفتر مشاوره و وکالت ، شماره های تماس و سایر مطالب درج شده در بخش “تماس با مشاور” پروفایل خود صداقت داشته و در صورتیکه از هر طریق عدم صحت اطلاعات ارایه شده توسط وی مکشوف گردد مدیریت سایت حق غیر فعال نمودن اکانت وی به صورت نامحدود را خواهد داشت و مسئولیت کامل هر گونه ضرر و زیانی که احیانا بر کاربران عادی وارد آمده بر عهده وی خواهد بود.مشاور میتواند هر گونه اعتراضی را در این مورد از طریق منوی” تماس با مدیر” با مدیریت سایت در میان بگذارد.

۶ ) موارد ممنوع و منع فعالیت
توهین ، لطمه به حیثیت دیگران ، تمسخر ، تهدید ، ابراز تنفر ، افترا یا اتهام نسبت به کاربران دیگر ، مسئولان سایت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر.
درج مطالب اهانت‌آمیز در ارتباط با مذاهب ، اقوام و نژادها یا باورهای معنوی دیگران و نوشتن توصیه‌ های منفی و تخریب‌آمیز .
درج هرگونه مطلبی که ممنوعیت یا محدودیت قانونی داشته باشد (اعم از مطالب دارای کپی رایت ، مطالب محرمانه‌ی دولتی یا نظامی ، اسرار تجاری شرکت‌ها ، اطلاعات خصوصی افراد ، تبلیغ تروریسم و یا تبلیغ برای گروه‌ها یا مذاهبی که در ایران غیرقانونی شناخته می‌شوند .
ارسال هر نوع پیام سیاسی به کاربران دیگر برای تبلیغ یا تخریب یک حزب ، کاندیدا یا جریان سیاسی .
تبلیغ هر گونه فعالیت تجاری غیرقانونی و یا تبلیغ برای فروش کالاها یا خدماتی که از نظر قوانین ایران غیرمجاز محسوب می‌شوند
هر گونه استفاده ، ذخیره‌ سازی و یا بازنشر تصاویر یا مشخصات یا اسناد کاربران یا وکلا یا مطالب منتشر شده در بخش‌های مختلف سایت در هر جای دیگر خارج از سایت.
تلاش برای نفوذ به سایت و یا دسترسی به پروفایل کاربران دیگر و یا تخریب اطلاعات موجود در سایت وهر گونه استفاده‌ی دیگر از سایت به جز امکاناتی که به طور مشخص برای این منظور در سایت در نظر گرفته شده است.

۷ ) حیطه‌ مسئولیت مدیر سایت
مدیر سایت تمام تلاش خود را برای ایجاد یک محیط ایمن و متناسب با استانداردهای متعارف جهانی به کار می‌گیرد و از بهترین امکانات موجود برای میزبانی و پشتیبانی اطلاعات استفاده می‌کند در عین حال در مورد هر گونه ادعای خسارت ناشی از استفاده از این سایت – اعم از اینکه ناشی از استفاده‌های متعارف باشد یا موارد اضطراری مانند وقفه در خدمات ، هک شدن سایت ، از بین رفتن تمام یا بخشی از اطلاعات، قطع بعضی از خدمات ، یا بسته شدن سایت هیچ گونه مسئولیت حقوقی نمی‌پذیرد.
وبسایت ( vakilonline.org ) یک بستر ارتباطی است و مسئولیت فعالیت‌ها و مطالب منتشر شده در پروفایل‌ها یا بخش‌های دیگر سایت بر عهده‌ی کاربران منتشرکننده‌ آن است. مدیر سایت هیچ‌گونه مسئولیت حقوقی و یا اخلاقی در مقابل کاربران یا اشخاص ثالث ، شرکت‌ها و یا سازمان‌ها یا مراجع قضایی در خصوص ارتباطات انجام شده یا مطالب نوشته شده توسط کاربران نمی‌پذیرد.

۸ ) عناوین اطلاع رسانی
عناوینی که برای پوشش اطلاع رسانی سوابق وکلای دادگستری مجاز میباشد شامل موارد زیر است :
تحصیلات رسمی دانشگاهی حقوق ، تحصیلات و سوابق علمی غیر حقوقی یا غیر دانشگاهی ، دوره های تخصصی حقوقی در داخل یا خارج کشور، اطلاعات و سوابق کاری و تخصصی ، سمتهای حقوقی دستگاههای دولتی یا غیر دولتی یا شغل قضایی که قبلا به آن اشتغال داشته ، مشخصات وکلایی که در دفتر وکالت همکاری دارند ، تألیفات و آثار مکتوب شامل عنوان و خلاصه مطالب مربوط به کتابها ، مقالات و سایر تألیفات ، اسناد و مکاتبات و سوابق پرونده ها شامل دادخواستها ، لوایح دفاعی ، دادنامه های بدوی و تجدید نظر و …

۹ ) شرایط درج مشخصات در پروفایل مشاورین
اطلاع رسانی به منظور شناساندن وظیفه وکیل و در حدی که اطلاعات ضروری را به عموم بازدیدکنندگان برساند، انجام میگیرد. این اطلاع رسانی باید منطبق با واقعیت بوده ، اسرار وکالتی را محترم شمرده و با نزاکت همراه باشد.همچنین رعایت موارد زیر الزامیست:
مشاور تعهد می نماید که از ارائه هر گونه مطالب و عناوین علمی و یا سمت های شغلی غیر واقعی خودداری نماید.
محتوای پروفایل مشاور ، باید به گونه ای باشد که اسرار حرفه ای و نیز حیثیت و شرافت شغل وکالت را رعایت کند.
پروفایل اعضا نباید هیچ آگهی تبلیغاتی یا محتوای ممنوعه داشته باشد و درج هر گونه مطلبی که بر خلاف شأن شغلی وکیل یا ارجاع لینک به سوی آدرس های اینترنتی که محتوایشان خلاف اصول ذاتی حرفه وکالت میباشد مجاز نیست و از لینک نمودن سایتهای غیر قانونی و دارای محتوای مجرمانه به سایت خودداری شود.
مشاور همچنین تعهد مینماید جهت رعایت حقوق کاربران و اشخاص ثالث مشخصات خود را کامل و ودقیق ارائه نموده و تأیید کند تمام مشخصاتی که در پروفایل خود درج کرده صحیح است . همچنین اطلاعات ضروری پروفایل خود را تکمیل نموده و از اسامی غیرواقعی ، مستعار یا مخفف در پروفایل خود استفاده ننماید.

۱۰ )حذف پروفایل یا قطع دسترسی
در صورت نقض مقررات یا عدم پاسخگویی به سوالات کاربران ، امکان قطع دسترسی به پروفایل وجود دارد و چنانچه مجموع امتیازات یا نظرات کاربران نشانگر نارضایتی باشد ، پروفایل عضو بکلی غیر فعال خواهد گردید.
پروفایل‌هایی که با اسامی مخفف تشکیل شده باشند و یا مشخص شود حاوی اطلاعات نادرست و گمراه‌ کننده است و یا فاقد تصویر ( چهره یا لوگوی موسسه ) باشند بدون اخطار قبلی حذف خواهند شد.

۱۱ ) موارد متفرقه :
(vakilonline.org ) یک وب سایت اطلاع رسانی و حقوقی چند زبانه است.

وبسایت “vakilonline.org” صحت و اعتبار پروانه وکالت تمامی وکلا و مشاورین عضو ویژه خود که مشخصات آنها بوسیله لینک استعلام و از طریق کانون وکلای متبوع وی قابل “راستی آزمایی” است را تایید مینماید.

هرگونه تغییرات آتی در قوانین و مقررات سایت معتبر بوده و استفاده از خدمات سایت بمعنی موافقت با آن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید